Dostałem swoją tapetę – co dalej?

W obecności kuriera dokładnie oglądnij tubę czy nie zawiera śladów uszkodzenia. Jeżeli masz wątpliwości otwórz przesyłkę w obecności kuriera, jeżeli jest uszkodzona kurier ma obowiązek wypisania protokołu szkody.

Jak wyciągnąć fototapetę z tuby?

Aby wyciągnąć fototapetę z tuby należy delikatnie chwycić za koniec fototapety (widoczny wewnątrz rulonu), zwinąć ją (aby zmniejszyć średnicę nawoju) i wówczas delikatnie wysunąć z tuby uważając przy tym, aby jej nie zagiąć ani nie zagnieść.

Jaki materiał wybrać na fototapetę (papier, folia, czy fototapeta laminowana)?

Wybór materiału zależy głównie od powierzchni na której będzie naklejona fototapeta, oraz od miejsca montażu fototapety. Folie samoprzylepne przeznaczone są głównie do klejenia na powierzchnie gładkie i płaskie typu meble, drzwi, elementy plastikowe i szklane, itp. Na zwykłe ściany najlepszym rozwiązaniem jest fototapeta papierowa, klejona klejem, który dołączamy gratis. Fototapety laminowane polecane są do stosowania w miejscach narażonych na otarcia, zadrapania, oraz miejscach w których występuje wilgoć, np. w kuchni lub łazience.

Czy można wykonać fototapetę z własnego zdjęcia?

Jak najbardziej można wykonać fototapetę ze swojego zdjęcia. Należy wówczas przysłać do nas zdjęcie (w jak najlepszej jakości, na maila info@fototapetyextra.pl) oraz wymiary fototapety abyśmy mogli zweryfikować jakość zdjęcia i możliwość wykonania fototapety o podanych wymiarach.

W jakim celu pozostawiane są białe marginesy?

Białe marginesy są pozostawiane w celu zabezpieczenia fototapety podczas transportu (aby krawędzie fototapety nie zostały pogniecione). Marginesy przed montażem tapety należy odciąć (najlepiej nożykiem malarskim).

Czy tapeta jest klejona na zakładkę?

Fototapety składające się z więcej niż jednego brytu (części) wykonywane są z zakładką 10mm. Przed naklejeniem zaleca się "na sucho" dopasować dwa bryty i zobaczyć jak się schodzą. Fototapety laminowane wykonywane są bez zakładki i klejone "na styk".

W ilu brytach (częściach) przyjdzie fototapeta?

W zależności od szerokości fototapety, tapeta zostanie podzielona na bryty. Maksymalna szerokość jednego brytu to 150cm dla fototapet papierowych, 103cm dla fototapet laminowanych oraz 132cm dla fototapet wykonanych na folii samoprzylepnej. Długości natomiast jest dowolna. Przykładowo fototapeta papierowa o wymiarze 300szer x 250wys podzielona zostanie na 2 bryty o wymiarach 150x250cm (+10mm zakładka).

Jaki jest największy rozmiar fototapety jaką mogę zamówić?

Jedynym ograniczeniem wymiaru fototapety jest jakość zdjęcia. Zawsze można wysłać zapytanie typu "Czy wybrane przeze mnie zdjęcie nadaję się na fototapetę o wymiarze 900x300cm?".

Jak wybierać zdjęcia aby pasowały do wymiarów ściany (poziome, pionowe)?

W celu zachowania najlepszej jakości proponujemy dla fototapet pionowych wybierać pionowe zdjęcia z naszej galerii, i analogicznie dla fototapet poziomych.

Jaki jest czas realizacji?

Czas realizacji zależy kolejno od etapów wykonywania fototapety. Zamówienie zostaje przyjęte do realizacji po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. Termin wysyłki to max. 5 dni roboczych, zazwyczaj jednak odbywa się to w ciągu 2 dni.

Jakie są dostępne formy płatności za fototapetę.

Za fototapetę można zapłacić dokonując bezpośredniego przelewu bankowego na nasze konto, można dokonać przelewu za pośrednictwem płatności elektronicznych.

Czy istnieje możliwość zmiany kolorów, retuszu wybranego wzoru fototapety?

Istnieje możliwość wykonania zmian w projekcie fototapety, wszelkie pytania należy kierować pod adres info@fototapetyextra.pl.

Co zrobić jeśli nie znalazłem dla siebie odpowiedniego wzoru?

Jeżeli spośród prezentowanych na naszej stronie wzorów nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie, napisz do nas koniecznie - info@fototapetyextra.pl, a na pewno zaproponujemy Ci coś ciekawego.

Otrzymałem towar niezgodny z zamówieniem – co robić?

Jeżeli po rozpakowaniu okaże się, że towar nie jest zgodny z zamówieniem należy niezwłocznie zgłosić ten fakt telefonicznie pod nr tel. 883 996 300, wtedy można spodziewać się dalszych wskazówek dotyczących postępowania w zaistniałej sytuacji. Wszelkie reklamacje będą uwzględniane po odesłaniu fototapety w nienaruszonym stanie i w oryginalnym opakowaniu.